Rekreační sporty

Oddíl rekreačního sportu u nás nemá dlouholetou tradici. To že se v Mysločovicích sportovalo v různých sportovních aktivitách ať už vzpomeneme třeba známe turistické akce „lesem – polem za fotbalem“, cvičení děvčat v tělocvičně v místní ZŠ, různé turnaje v nohejbalu či kuželkách – dalo podnět dřívějšímu výboru TJ pro založení tohoto oddílu. Prvním předsedou se stal tehdejší předseda TJ p. ing. Dřímal Karel a za členy rekreačního sportu byli pro statistické účely ČSTV považováni všichni ti, kteří se nevyžívali jako aktivní v kopané či stolním tenisu ale k tělovýchovné organizaci se hlásili svým zájmem o sportování a zúčastňovali se konaných akcí.

Od vzniku oddílu se však tento potýkal s problémem kvalitního výboru, jež by zajišťoval a koordinoval jeho činnost, rozšiřoval nabídku v tělovýchovné činnosti a zasloužil se o možné dotace jdoucí do tělovýchovy prostřednictvím ČSTV. Většina lidí kteří zorganizovala akci sportovního charakteru byla a je členem nějakého oddílu a komulace lidí více funkcí se nedá kvalitativně dobře zvládnout.

V současné době se činnost oddílu rekreačního sportu pohybuje na dvou úrovních. Jednutvoří skupina asi 15 dívek a žen jež pravidelně cvičí pod vedením paní Leony Pospíšilové v místní ZŠ. Tato skupina se pravidelně schází 1x týdně a náplní jejich činnosti je cvičení udržující všestrannou tělesnou kondici. Druhou úrovní se rozumí pořádání turistických zájezdů.

Vedoucí oddílu:
Leona Dřímalová