Hokej

V roce 1957-1960 jsme v rámci ZRTV hráli hokejová utkání. Duší našeho hokeje byli bratři Fialovi. Starali se o výstroj, organizovali vybudování hokejového kluziště a získali domácí hráče. Šatna na převlíkání při domácích zápasech byla u Fialů v kuchyni a kde se dalo, samozřejmě se souhlasem a ochotou paní Fialové. Miloš a Svaťa zorganizovali tréninky na Zimním stadionu ve Zlíně v pozdních večerních hodinách i s noclehem v ubytovně.

Našimi soupeři byli hoši z Malenovic, Bohuslavic, Fryštáku, Otrokovic, Želechovic. U nás se hrálo v místě, kde dnes stojí Hasičská zbrojnice a samoobsluha.

Kdo tvořil mužstvo?

Brankáři: Jaroslav Frantík a Bohuslav Dřímal.
Obránci: Zdeněk Stoklásek, Antonín Mrlík, Zdeněk Fryštacký, Miroslav Jančík, Alois Zapletal, Rostislav Vybíral.
Útočníci: Svatopluk Kovář, Jaroslav Konečný, Jaroslav Michalík, Milan Hudec, Karel Gazdoš, Luboš Hanák, Josef Janík.

Naše hokejová činnost brzy zanikla hlavně z ekonomických důvodů. Výstroj jednoho hokejisty byla velice drahá. Druhým důvodem byl příliš velký rozpočet na vybudování kluziště a nejistota každoroční tuhé zimy. Provádět tuto činnost na zimním stadionu bylo ekonomicky nemožné.